Connect with us

Hi, what are you looking for?

Facebook

Facebook’un Yeni Politikası, “Hassas Konularda” Tüm Reklamları Yasaklıyor.

Facebook’un Yeni Politikası, “Hassas Konularda” Tüm Reklamları Yasaklıyor. Facebook’un ana şirketi artık reklamverenlerin insanları siyaset, ırk ve cinsel yönelim gibi hassas konulara göre hedeflemesine izin vermeyecek.

5/5 - (2 votes)

Facebook‘un Yeni Politikası, “Hassas Konularda” Tüm Reklamları Yasaklıyor. Facebook’un ana şirketi Meta, artık reklamverenlerin insanları siyaset, ırk ve cinsel yönelim gibi hassas konulara göre hedeflemesine izin vermeyecek.

Facebook’un Yeni Politikası

Yakın zamanda adını Meta olarak değiştiren teknoloji devi, reklamverenlerin “kullanıma sunduğumuz hedefleme seçeneklerini kötüye kullanmasını” önlemek için “zor bir karar” verdiğini söyledi.

Facebook'un Yeni Politikası, "Hassas Konularda" Tüm Reklamları Yasaklıyor.
Facebook’un Yeni Politikası, “Hassas Konularda” Tüm Reklamları Yasaklıyor.

Meta Başkan Yardımcısı Graham Mudd bir blog yazısında, platformun “insanların hassas olarak algılayabileceği konularla ilgili ayrıntılı hedefleme seçeneklerini” 19 Ocak 2022’den itibaren kaldıracağını söyledi.

Bunlar şunları içerir: sağlık nedenleri, cinsel yönelim, dini uygulamalar ve gruplar ve siyasi inançlar, sosyal konular, nedenler, kuruluşlar ve rakamlar.

Reklamverenler, yaş, cinsiyet ve yer gibi konulara göre reklamları hedefleyebilecekler.

Ancak Bay Mudd, değişikliğin küçük işletmeler veya savunuculuk grupları gibi bazı reklamverenler için artık eşcinsel evlilik, Dünya Diyabet Günü veya Yahudi tatilleri gibi nedenlerle reklamları hedefleyemeyecekleri için zorluklara neden olacağını kabul etti.

Şöyle yazdı: “Reklam ortaklarımızdan bazıları, olumlu toplumsal değişim yaratmaya yardımcı olma yetenekleri nedeniyle bu hedefleme seçeneklerinin ortadan kalkmasıyla ilgili endişelerini dile getirirken, diğerleri bunları kaldırma kararını anlıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da beğenebilirsiniz

Twitter

5/5 - (3 votes) Snapchat tarafından tasarlanan hikaye formatı, günümüzün en ünlü sosyal ağlarının her birinde yoluna devam etti. Fleets’ler; Instagram, Snapchat veya Facebook...

Açık Kaynak

Oyla post Covid-19 pandemisinin hayatımıza işlediği bu zamanlarda uzaktan çalışma daha kalıcı hale geldi. Şirketler genel seçeneklerden daha düşük maliyetli, daha fazla gizlilik ve...

WordPress

5/5 - (2 votes) In this article, we have researched and examined the beautiful GitHub WordPress Themes for you. WordPress… So the most used...

Bilgisayar

Oyla post SWAP Alanı Nedir? Özellikle sunucularda ve düşük donanımlı linux sistemlerde kullanılmasıyla anılan SWAP alanı hakkındaki yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda size SWAP...