İşte Yenilik: 0ppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon Üretebilir!4 dakikada okunabilir

Oppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon

Telefon üreticileri, selfie kameralarını ekranın altına gizleyerek veya arka kamerayı gerektiğinde ön tarafa çevirerek ortadan kaldırmaya çalıştılar. Ancak Oppo bunu alışılmadık bir yöntemle çözmek istiyor; şirket çıkarılabilir kameralı telefon üretebilir.

Oppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon
Oppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon

91Mobiles‘e göre Oppo akıllı telefonlar için çıkarılabilir bir kamera modülünü patentledi. Bu teknoloji, ihtiyaçlarımıza bağlı olarak kamerayı akıllı telefonlarımızdan sökmemize (selfie çekmek gibi) ve bir GoPro edasıyla kullanmamızı sağlayacak.

Oppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon
Oppo Çıkarılabilir Kameralı Telefon

Patent dokümanlarındaki modülün bağlantısı için USB Type-C, NFC, Wi-Fi ve Bluetooth kullandığı görülmekte. Type-C sayesinde görüntü ve güç aktarımını kablolu şekilde yapabileceğiz. Kablosuz, yani NFC, WiFi ve Bluetooth seçeneklerinin kullanıldığı kablosuz bağlantıda ise güç ihtiyacını karşılamak için yerleşik bir lityum bataryaya sahip olduğu belirtiliyor.

Kamera modüllerini başka telefonların modüllerinin kameralarıyla eşleştirip eşleştiremeyeceğimiz daha belli değil. Ancak bu yenilik ile beraber telefonunuzun kameralarını tüm cihazı değiştirmeden yükseltme olasılığımız artıyor. Laptop yerine masaüstü kullanmak gibi 🙂

Bu nihayetinde bir patent. Oppo’nun böyle bir telefonu hayata geçirmesi garanti edilemez. Fakat şirketin Pop-up kameralı veya genişleyen ekranları cihazlarını hepimiz duymuşuzdur. Mühendisliğin sınırlarınızı zorlayan bu şirketin çıkarılabilir kameralı sistemi hayata geçirmesi bizce çok yakın.


Alakalı: iPhone 12 vs iPhone 12 Mini

Furkan Ege

Furkan Ege

Ben Furkan Ege.

Bir cevap yazın

DMCA.com Protection Status