Twitter ‘Fleets’ Nedir? Twitter Fleets Nasıl Kapatılır? [1 Dakikada Kapatın]2 dakikada okunabilir

Twitter 'Fleets' Nedir ve Twitter Fleets Nasıl Kapatılır? [1 Dakikada Kapatın]

Geçen hafta Twitter, Fleets adlı yeni özelliğini piyasaya sürdü.

Snapchat tarafından tasarlanan hikaye formatı, günümüzün en ünlü sosyal ağlarının her birinde yoluna devam etti. Fleets’ler; Instagram, Snapchat veya Facebook gibi diğer sosyal ağlarının hikaye özelliği gibi çalışmakta. Popüler olabilecek yeni bir özellik, ancak çoğu insan bundan hiç hoşlanmadı.

Neyse ki, Twitter bu yeni Fleets’leri devre dışı bırakma şansınız bizlere sundu. Böylece onları görmek istemeyen kullanıcılar bu özelliği devre dışı bırakabilir. İzlemeniz gereken adımlar karmaşık değil, bu yüzden onları devre dışı bırakmayı düşünüyorsanız size yolu göstereceğiz.

Maalesef bunda bir sınırlama var. Twitter Fleets’lerin tümünü aynı anda devre dışı bırakamaz. Bu hikayelerin uygulamadan kaybolmasını sağlayan bir ayar var. Var olan tek yol, sosyal ağda takip ettiğiniz her hesapta hikayeleri ayrı ayrı devre dışı bırakmaktır. Bu görev çok uzun sürebilir, ancak sizi en çok rahatsız eden şeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Peki ya Twitter Fleets Nasıl Kapatılır?

  1. Twitter‘ı açın.
  2. Devre dışı bırakmak istediğiniz Fleets’e girin.
  3. Ekranın sağ üst köşesindeki oka tıklayın.
  4. @Hesap adını sessize al seçeneğine tıklayın.
  5. Fleets’i sessize al seçeneğine tıkladığımız zaman o profilin Fleets’lerini göremeyeceksiniz.
Twitter Fleets Nasıl Kapatılır?
Twitter Fleets Nasıl Kapatılır?
Bu, sessize almak istediğimiz hesapların her biri için tekrar etmemiz gereken işlemdir. Çok sayıda insanı takip ediyorsanız ve bu hikayelerle ilgilenmiyorsanız, hepsini devre dışı bırakmak için sabırlı olmanız gerekir.
Fleets’leri devre dışı bırakarak, yalnızca sosyal ağda yayınlanan tweet’leri görebileceksiniz. Sizlere twitter Fleets nasıl kapatılır sorusunu cevapladık.

Dikkatinizi çekecek bir yazımız: iPhone 12 vs iPhone 12 Mini

Furkan Ege

Furkan Ege

Ben Furkan Ege.

4 comments

  1. Teşekkürler, bilgilendirici bir makale.

  2. Twitter fleets kapatma hakkında sayende bilgim oldu teşekkürler

  3. Twitter çok iyiydi be bozuldu bu fleets gelince neyse ki bilgilendirdi beni teşekkürler.

  4. fleets sistemi twitter için saçma olan bir güncelleme ve bunun kalkması lazım zaten her yerde var buraya taşınması boş twitter sistemi amacı bu değil genel haliyle gereksiz bir güncelleme olmuş.

Bir cevap yazın

DMCA.com Protection Status